Komody

Jak vybrat komodu?

Komoda je praktický a univerzální kus nábytku. Můžete se s ní setkat nejen v obyvacím pokoji a ložnici, ale také v dětském pokoji.
Komoda je taky velmi funkční, do ní se dá schovat spousta věcí. Na rozdíl od velkých skříní jsou snadno přístupné a uložené věci máte hned po ruce. A jelikož je komoda důležitá v domácnosti tak jsme si pro vás připravili několik tipů, jak vybrat dobrou komodu, která bude plnit svou praktickou roli.

%Pohovky Praha%

1. Typ materiálu

Co do univerzálnosti a oblíbenosti jsou jasným vítězem komody z lamina. Jsou cenově přijatelnější ale stále kvalitní. Poskytují velký výběr barev a možností a i když se nejedná o pravé dřevo, dokážou ho imitovat a navodit požadovanou atmosféru a proto pokud dáváte přednost levnější alternativy, můžete si vybrat komodu z laminované dřevotřískové desky (LDTD). Ale nejkvalitnější a nejodolnější jsou dřevěné komody z masivu. Dřevěná masivní komoda vám vydrží hodně dlouho.

%Pohovky Praha%

2. Funkčnost

Při výběru komody myslete i na funkčnost. Pokud má komoda hlubší zásuvky měli byste je plně vysunout, jinak uložení věcí bude méně pohodlné. Zásuvky s tichým dojezdem oceníte v ložnici pro ničím nerušený spánek. Ujistěte se také, že pojezdy jsou pevné a kvalitní. U polic sledujte, jestli máte možnost upravit jejich výšku.

%Pohovky Praha%

3. Dodržujte styl

Je samozřejmostí, že komoda by měla respektovat styl vašeho domu. Moderní komody jsou elegantní alternativy s jednoduchými liniemi. Obvykle v kombinaci s poličkami a nebo polovičnými šuplíkami.
Na výběr máte hned z několika druhů komod jako rustikální, komody v barokním stylu, retro komody, v provence stylu atd.

%Pohovky Praha%

4. Pozor na barvu

Dnes si můžete vybrat komodu v různých barevných provedeních a kombinacích. Dávejte, ale pozor, aby dobře pasovala k dalšímu nábytku. Podobně je na tom také bílá komoda. Bílou komodu lze kombinovat se všemi ostatními barvami.

%Pohovky Praha%

5. Pozor na prostor

Jeden z častých chyb při výběru komody je nedostatek prostoru. Dobrá komoda vynikne zejména v otevřeném prostoru. Komoda by měla být o něco vyšší než v pase obyčejného člověka. Výběr komod je opravdu široký. Správnou komodu vybírejte především podle toho, aby vyhovovala vám, vašemu prostoru, do kterého ji chcete usadit. Upřednostňujete komodu se šuplíky? Ta se hodí spíše do ložnice, kde vyniknou její úchytky a poslouží vám pro uskladnění prádla nebo oblečení. V mnoha případech mluvíme o úzkých prostorech, proto dejte pozor, aby komoda nebyla příliš široká. Pravdou je, že komodu můžete umístit v podstatě kamkoliv.

%Pohovky Praha%

Napište do komentáře pod článkem, jaké jste si pořídili a poraďte s výběrem ostatním čtenářům.