Křesla

%Pohovky Praha%

Chtěli by jste si koupit křesla do bytu a nevíte, jaké zvolit? Možností je hrozně moc. Můžete se vsadit na klasický ušák, nebo relaxační křeslo. Když si kupujete křeslo, očekáváte, že to bude kousek, který bude naplněný komfortem a při tom bude skvěle vypadat. Mrkněte se na tipy, jak si správně vybrat takové křeslo které bude sedět do každého bytu. Jen pro zajímavost bychom chtěli dodat že první křesla se objevila již ve starém Egyptě. Byla však vyhrazena pouze pro vysoce postavené faraóny, aby se jim pohodlně sedělo. 

Před samotným výběrem byste si měli ujasnit, na co potřebujete křeslo.  Budete tak mít lepší přehled o tom, jaký typ křesla je pro vás nejvhodnější. Potom se určitě zaměřte na velikost, provedení, materiál a až naposledy i na cenu. Pokusíme  jednotlivé typy rozebrat a poradíme jak při výběru křesla postupovat.

%Pohovky Praha%

Vyniká jednoduchým a nadčasovým designem. Konstrukce je dřevěná, sedák je pak látkový, snadno omyvatelný. Luxusní relaxační křeslo je ideální ke čtení  nebo poslechu hudby.

Je však třeba počítat s tím, že jsou poněkud masivní a zaberou hodně místa. Bývají také dost těžká.

%Pohovky Praha%

Jakmile se jednou posadíte do křesla „ušák“, už nebudete chtít jiné. V ušáku si hlavu pohodlně opřete o jedno z polstrovaných uší a bude se vám tak příjemně odpočívat v jakékoliv poloze.

%Pohovky Praha%

Otočné křeslo to je křeslo které stojí na centrální noze a umožňují tak pohodlně se otočit na kteroukoliv stranu.  Otočný mechanismus je velice odolný a trvanlivý.

%Pohovky Praha%

Patrně nejkvalitnějším a nejoblíbenější materiálem je kůže. Kožená potahová látka je bezesporu nejpohodlnější.  Kožené křeslo se skvěle doplňují s taburety i sedacími soupravami.

%Pohovky Praha%

Ať už jste zvolili jakýkoliv typ křesla, obecně platí, že nejdůležitější je komfort. Zejména pak v případě, že budete do křesla usedat každý den je třeba  myslet na zdravé sezení. Důležitý je pohodlný a prostorný sedák.

%Pohovky Praha%

Barva v této oblasti představuje absolutní svobodu. Pokud milujete barvy, ale nejste zrovna ten typ, co by si to doma udělal barevné, protože přece jen v jednoduchosti je krása, křeslo je vaše spása.

%Pohovky Praha%

Pokud nebudete jediným uživatelem, vyhněte se semiši, sametu a raději také finančně náročné kůži. Vyberte si odolný materiál, ze kterého snadno odstraníte nečistoty. Tím může být třeba mikrovlákno. Z něj dostanete téměř všechny nečistoty vlhkým hadříkem a navíc je velmi odolný také proti prodření nebo jinému poškození.

 

A jakému křeslu dáváte přednost vy? Vybrali jste si to správné, nebo stále ještě tápete? Budeme rádi, když se s námi o své dojmy a názory podělíte.

%Pohovky Praha%
%Pohovky Praha%
%Pohovky Praha%
%Pohovky Praha%